Koncoročný školský výlet do Poľska

Dňa 6. júna 2017 (utorok) sme sa triedy 7. A, 7. B a 6. B vybrali na koncoročný výlet. Cieľom našej cesty bolo Poľsko.

Ako prvé sme navštívili mesto Wadowice (rodné mesto sv. Jána Pavla II.), v ktorom sme navštívili Baziliku obetovania Panny Márie. Neskôr sme sa presunuli do zábavného parku v meste Inwald. Okrem atrakcií sme tu spoznávali kultúrne pamiatky z rôznych kútov sveta. Málokto si postojí pod Eiffelovou vežou, alebo na Námestí sv. Petra. Taktiež sme si tu mohli pozrieť Sochu Krista, Veľký čínsky múr a Sochu slobody. Okrem pamiatok sme blúdili v labyrinte, zrážali sa na autodróme a nechali sa postrašiť v starej egyptskej pyramíde. Najviac adrenalínu sme si užili na pirátskej lodi. Domov sme sa vrátili plní dojmov a príjemných zážitkov.

Ráchel Svetlošáková, Mária Koledová                                                                                                   Kristína Kardošová – fotografie

(žiačky 7. A triedy)