Návšteva Múzea techniky v Ostrave

Naši žiaci sa zúčastnili exkurzie do ostravského Múzea techniky.

Naši žiaci sa zúčastnili exkurzie do ostravského Múzea techniky.  Tri hodiny sa v rámci troch poschodí veľkého moderné komplexu zoznamovali v oddeleniach: Veľký svet techniky, Detský svet, Svet civilizácie, Svet vedy a objavov a Svet prírody interaktívnym spôsobom so zaujímavosťami prírody, vesmíru a ľudského života.

Žiaci mohli vyskúšať a overiť si rôzne fyzikálne zákonitosti, „preskúmať“  vesmír, alebo sa dozvedieť zaujímavým spôsobom o živote ľudí v rôznych krajinách sveta.

Počas návštevy si mohli pozrieť 3D film, a tak z vtáčej perspektívy sťahovavých vtákov preletieť veľkú časť našej zeme. Niektorí stihli „science show“, na ktorej si mohli pod vedením skúsených vedcov, na vlastnej koži vyskúšať niektoré pokusy.

Návštevu zavŕšili nákupom v bufete a obchode so suvenírmi na prízemí múzea. Tak si deti odnášali okrem zážitkov aj interaktívne hračky a zaujímavé suveníry, ktoré im budú pripomínať tento deň.