Noc v škole

Strávili sme neopakovateľnú a jedinečnú noc v škole. My, žiaci a učitelia KSŠ. A hoci to bol len tretí ročník, ohlas tejto akcie medzi deťmi je veľký. Už od septembra sa vypytovali, kedy tá (pre nich) magická noc príde.

Dátum sa stanovil na deň, počas ktorého žiaci dostávali vysvedčenia. Veselé jazyky tvrdili, že sa tak stalo preto, aby deti, ktoré na ňom mali horšie známky, nechali rodičov máličko vychladnúť s predpokladom, že sa na svoje ratolesti po noci mimo domova budú viac tešiť. Tie realistické vedeli, že na druhý deň sú polročné prázdniny a deti si môžu doma pospať.

Na šiestu hodinu (podvečer) sa ku škole hrnuli deti s batohmi na chrbte a spacákmi pod pazuchou. Deviataci veľmi príjemne prekvapili a pre všetky triedy si prichystali vtipné súťaže a hry. Neskôr sa v telocvični tancovalo a zabávalo a na školskom klzisku zvesela korčuľovalo, lebo hoci bolo v predchádzajúce dni teplejšie, počas noci nás mráz veru poriadne vyštípal. Okolo jedenástej večer sa v našej kaplnke slávila taká predpolnočná sv. omša pri sviečkach. Atmosféra pološera však nikoho neuspala. V triedach ešte dlho po polnoci zneli šepoty a smiechoty detí, ktoré si chceli užiť školu aj inak - bez povinností, nariadení a práce.

Ďakujeme všetkým, ktorým sa chcelo stráviť s nimi celú noc a postarať sa im o program, dozor a občerstvenie. Tešíme sa na ďalší ročník.

ms