Lyžiarsky výcvik - Donovaly 2019

Dávať pozor na 43 detí nie je hračka. Naučiť ich lyžovať nie je jednoduché.

Napriek všetkému sa 43 našich detí 4. februára vybralo na týždenný kurz lyžovania na Donovaly do penziónu Zornička.

Podľa overených správ sa nemohli dočkať a celú noc pred odchodom zle spali. Na nálade im to však neubralo. Po prerozdelení do družstiev podľa ich lyžiarskych zručností sa hneď po obede vybrali na svahy. Lyžiarske stredisko Donovaly ponúka zjazdovky rôznej náročnosti, a tak už na druhý deň boli skupinky rozlezené kade-tade. Deťom sa neuveriteľne chcelo. Nefrfľali na ťažké lyžiarky, na dlhšie presuny, na státie v rade na vlek ani na chlad. Lyžovali až na pokraj svojich síl. Nevynechali jediné večerné lyžovanie. A ešte si pridali aj večerné korčuľovanie – na ľade v tesnej blízkosti penziónu. Užili si jazdu kabínkovou lanovkou a nádherný výhľad z Novej hole podčiarknutý slnečným bezoblačným počasím. Nebol veru čas ani priestor vymýšľať nezbednosti. Silu im určite dodávala aj strava vo výbornej kvalite a dostatočnom množstve. Posledný večer prípadnú svalovicu vyskákali na diskotéke.

Tých 5 dní ubehlo ako voda. Všetkým sa veľmi páčilo, nikomu sa nechcelo ísť domov. Dve drievka nazývané lyže každý zvládol, všetci si užili dobrú partiu a kamarátov.

Ďakujeme všetkým, ktorí svojou trochou prispeli k vydarenému týždňu plnému snehu, lyžovania, smiechu a dobrej nálady.