• Biblická olympiáda - školské kolo

• 16.01.2019 18:20
      • Ako tradične sa začiatkom nového roka uskutočnilo školské kolo Biblickej olympiády. Tentoraz to bolo 16. januára.
      • Súťažiaci žiaci začali školskou svätou omšou. Potom sa spoločne presunuli do pastoračného centra. Pani učiteľka Betinská na úvod privítala žiakov, vysvetlila pravidlá a program celej súťaže.

Tento rok bolo treba prečítať Prvú knihu kráľov, Knihu Rút a Matúšovo evanjelium. Súťaž bola rozdelená do troch častí. Prvá časť pozostávala z testu, druhá z identifikácie a popisu obrázkov jednotlivých udalostí zo spomínaných kníh Svätého písma a v tretej časti museli žiaci riešiť tajničku. Pred poslednou časťou bola prestávka, počas ktorej si mohli doplniť sily rožtekmi s nátierkami, čajom a chutnou bábovkou, ktorú upiekla súťažiaca Betka.

Po spočítaní bodov a pripravením diplomov pre každého účastníka školského kola vyvrcholila táto akcia vyhodnotením a odovzdaním cien.

V tomto školskom roku postupuje z našej školy trojica žiakov, ktorá bude tvoriť jeden tím v dekanátnom kole:

Alžbeta Martinkovičová 8. A – 1. miesto,

Kristína Cisáriková 6. A – 2. miesto,

Michal Židek 9. A – 3. miesto.

Náhradníčkou je Monika Bollová zo 7. B triedy, ktorá skončila na 4. mieste.

Všetci zúčastnení dostali okrem pekného diplomu aj vecnú odmenu. Víťazom blahoželáme a budeme na nich myslieť aj v dekanátnom kole.

Dúfame, že o rok pribudnú k tohoročným súťažiacim ďalší, ktorí by chceli vstúpiť do radosti z čítania a poznávania Svätého písma. Tešíme sa na vás!

Vďaka patrí pani učiteľke Betinskej za celú organizáciu olympiády a patronát, ktorý nad ňou každoročne drží.

Mgr. A. Joneková