• 29.03.2019 07:53
      • Dekanátne kolo Biblickej olympiády sa uskutočnilo 20. 3. v Pastoračnom centre v Rajci.
      •

Naše družstvo v zložení: Kristína Cisáriková, 6. A, Alžbeta Martinkovičová, 8. A a Michal Židek, 9. A si merali sily spolu s ďalšími 6 družstvami:  Kamenná Poruba, Višňové, Turie, Rajecké Teplice, Rosina a ZŠ Lipová Rajec.

Počas piatich kôl si mohli žiaci v rámci rôznych úloh overiť svoje nadobudnuté vedomosti z troch kníh Svätého písma: Knihy Rút, Prvej knihy kráľov a Matúšovho evanjelia.

Okrem tajničky, testu, autorizácie textu bolo treba zvládnuť i odhalenie udalosti, osoby či miesta na základe indícií. Pokiaľ im predložené indície nestačili, dostali ďalšie, avšak za trestné body.

V rámci súťaženia si žiaci z dekanátu mohli v atmosfére spoločenstva pochutnať na čaji a koláčikoch od mamičiek a pani katechétiek.

Po piatom kole a bodovom skóre po štyroch kolách sa išli všetci účastníci aj so svojimi katechétmi naobedovať do jedálne našej školy.

Po obede si vypočuli vyhlásenie výsledkov, pozreli počet bodov v jednotlivých kolách a boli ocenení diplomom a peknými cenami, za ktoré ďakujeme našim kňazom.

Výsledky boli nasledovné:

1. KSŠ Rajec
        2. ZŠ s MŠ Rosina
        3. ZŠ Lipová Rajec
        4. ZŠ Turie
        5. ZŠ s MŠ Višňové
        6. ZŠ Kamenná Poruba
        7. ZŠ Rajecké Teplice

Vďaka patrí aj pánovi kaplánovi, ktorý po úvodnej svätej omši sprevádzal našich žiakov i porotu počas celého priebehu súťaže a podporoval a povzbudzoval všetky tímy.