Katolícka spojená škola Rajec

Prihlásenie

Nezabudnuteľný víkend v Kežmarku

V dňoch 12. 2. – 15. 2. 2015 boli dievčatá z 8.B triedy na duchovnej obnove v Kláštore Ježiša Krista Vykupiteľa u sestier redemptoristiek. Na otázku aká je ich charizma odpovedali: Sme  kontemplatívnym  spoločenstvom, ktorého úlohou je dookola vyžarovať lásku, radosť, pokoj   -  hodnoty, ktoré sú ovocím dôverného prebývania v Božej prítomnosti a tak vlastným svedectvom života modlitby privádzať iných k hlbokému vzťahu s Kristom.  Ako sme prežívali spoločenstvo so sestričkami si môžete pozrieť... Nezabudli sme ani na Klárkine narodeniny a Valentína pod Tatrami:-)

A čo zostanie dievčatám hlboko uložené v srdciach?

• Z výletu ktorý som zažila najviac budem spomínať na sestričky, ktoré nás prijali s otvorenou náručou. Ukázali mi, že ich rehoľný život nie je len o modlitbe ale aj o pomoci druhým a rozdávaní lásky okolo seba.

• Štyri dni prežité v Kežmarku v kláštore mi veľa dali. Spoznala som milé sestričky redemptoristky. Odniesla som si hodne duchovných zážitkov. Na toto nikdy nezabudnem. Najkrajšie spomienky mi zostanú v srdci do konca života. Ďakujem pani učiteľkám za všetko.

• Pobyt u sestričiek redemptoristiek vo mne zanechal veľa spomienok. Aj po týždni vo mne doznievajú myšlienky z prednášok a rozhovorov na tému jedinečnosti, kedy som si začala uvedomovať, že sme naozaj každý iný a jedinečný. Som vďačná a vážim si že som mohla tento pobyt absolvovať. 

• Určite mi v srdci zostane hlavne to, aké milé boli sestričky a tiež rozhovory s nimi. Vďaka ich milým úsmevom som sa cítila veľmi dobre. Tie rozhovory o tom, aké sme jedinečné by sa určite nikomu nevymazali zo srdca. Veľmi pekne im ďakujem za pestrý program a krásny predĺžený víkend. Na záver stačí ak poviem jednu vetu, že tie sestričky boli skvelo otvorené k svetu.

• Domov som prišla s úžasným pocitom naplnenia, že láska je to najkrajšie v živote. Či si vyberieme slúžiť Bohu priamo alebo v rodine máme to robiť naplno a s láskou. Som veľmi rada, že som videla aj iný spôsob života a pritom rovnaký ako doma. Milovať a pomáhať vďaka Bohu.

• Krásny pocit v srdci mám, vďaka Vám ho prežívam. Dali ste nám veľa lásky, nemajte už z toho vrásky. Ďakujem Vám za všetko a teším sa na leto:-)

Niekoľko fotografií nájdete vo fotogalérii.