Katolícka spojená škola Rajec

Prihlásenie
  • Naši žiaci sa zúčastnili flórbalového turnaja v Martine.
    17.12.2018 07:47 | viac »
  • Dňa 30. 11. 2018 si naši žiaci zmerali svoje vedomosti v astronomickej vedomostno-zábavnej súťaži ASTROSTOP, určenej pre žiakov 2. stupňa ZŠ.

Našim žiakom sa v regionálnom kole mimoriadne darilo. Obsadili všetky tri miesta.

1. miesto: Filip Závadský z 9.B

2. miesto: Jakub Brezáni zo 7.A

3. miesto: Branislav Dubravka z 8.A

Chlapcom srdečne blahoželáme!

04.12.2018 17:30 | viac »
  •  Prosíme, zahlasujte za náš projekt: Učíme sa vonku, učíme sa so starkými
    Katolícka spojená škola v Rajci a OZ Tilia pripravili projekt, vďaka ktorému v Rajci vzniknú nové miesta na učenie sa vonku a trávenie času s rodinou v prírode. Cieľovou skupinou je celá komunita Rajca a okolia. Hlasovať môžete do 9. 12.
    27.11.2018 20:39 | viac »
  • Dňa 7. novembra naši žiaci z 8. a 9. ročníka reprezentovali našu školu na futsalovom turnaji v Tepličke nad Váhom.
    13.11.2018 07:55 | viac »
  • Dňa 8. novembra sa zišlo na Veľkom diele v Žiline veľa športovcov, žiakov z rôznych škôl obľubujúcich cezpoľný beh.
    13.11.2018 09:54 | viac »
  • Súťaž v kreslení a maľovaní na tému: Kultúrne dedičstvo
    25.10.2018 12:28 | viac »
  • Biblia očami detí a mládeže
    V tomto školskom roku disiahli naše žiačky Majka Šáleková a Nikolka Uričová zo 4.A mimoriadne úspechy vo výtvarnej súťaži Biblia očami detí a mládeže.
    08.06.2018 09:36 | viac »
  • Turnaj v stolnom tenise
    Dňa 21. mája 2018 sa naši žiaci zúčastnili stolnotenisového turnaja o pohár riaditeľky DŠÚ. V nie malej konkurencii sa Zuzka Kasmanová z 8.B umiestnila na 1. mieste a Mirko Židek z 8.A na 2 mieste.
    Srdečne blahoželáme!

FOTOGALÉRIA
    25.05.2018 10:41 | viac »
  • Úspešné krajské kolo biologickej olympiády

Po víťazstvách v okresnom kole biologickej olympiády kat. E sa naši žiaci Anička Brezániová /9.A/ a Petrík Martinkovič /5.A/ zúčastnili krajského kola. V odbornosti "botanika" Anička zvíťazila a postupuje ne celoslovenské kolo, ktoré sa bude konať 13.- 14. júna v Košiciach. V odbornosti "zoológia" sa Petrík - najmladší súťažiaci -  stal úspešným riešiteľom a skončil  na 11. mieste.

Srdečne obom gatulujeme. wink

14.05.2018 13:37 | viac »
  • Čo vieš o hviezdach? - regionálne kolo

prebehlo v mestskej knižnici v Žiline. Súťažili  sme v troch kategóriách.
    V prvej našu školu reprezentoval Jakub Brezáni ktorý sa umiestnil na 1. mieste

V druhej  Filip Závadský 1. miesto a Branislav Dubravka 2. miesto
    Jozef Jasenovec z 9.B sa zúčastnil regionálneho kola kvôli monitoru v Kysuckom Novom Meste, kde skončil tiež na 1. mieste.
    V tretej kategórii sme nemali reprezentanta, ale potešila nás účasť bývalého žiaka našej školy Kamila Huliaka ktorý sa umiestnil na 1. mieste.

25.05.2018 14:02 | viac »
  • Biblia očami detí - vyhodnotenie diecézneho kola

Nesmierne sa tešíme z prvého a tretieho miesta a tiež z postupu do celoslovenského kola vo výtvarnej súťaži.

Blahoželáme žiačkám 4.A triedy, ktorých práce sa v Žiline páčili.

1. miesto získala    Nikolka Uríčová  s prácou Podobenstvo o horčičnom zrnku.

3. miesto získala      Majka Šáleková s prácou  Krst Pána Ježiša.

No zároveň máme radosť zo všetkých žiakov štvrtého a piateho ročníka, ktorí so zanietením čítali Sväté písmo, premýšľali nad obsahom prečítanej časti a veľmi trpezlivo kreslili svoje predstavy na výkres.

fotogaléria

13.04.2018 13:40 | viac »
  • Hviezdoslavov Kubín

Dňa 29. januára 2018 sa uskutočnilo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína žiakov na 1. stupni KSŠ.

26.03.2018 12:51 | viac »
  • Biblická olympiáda
    V piatok, 26. januára, sme si "zasúťažili v netradičnom "športe" - vo vedomostiach zo Svätého písma.
    29.01.2018 07:30 | viac »
  • Geografická olympiáda
    Dňa 6. decembra 2017 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády.
    08.12.2017 13:40 | viac »
  • BEST IN ENGLISH
    Vo štvrtok, 30. novembra 2017 sa už tradične naši maturanti zúčastnili medzinárodnej online jazykovej súťaže „Best in English“ pre študentov SŠ a gymnázií.
    06.12.2017 08:22 | viac »
  • Víťazstvo v celoslovenskom kole biologickej olympiády
    V dňoch 14.-15.6 2017 sa v Bratislave konalo celoštátne kolo 51. ročníka biologickej olympiády kategórie E – Poznaj a chráň, ktorú organizuje IUVENTA.  Po víťazstve v okresnom a krajskom kole v odbornosti botanika  sa  do celoslovenského kola prebojovala Anička Brezániová, žiačka  8.B triedy.
    22.06.2017 10:22 | viac »
  • Beh strečnianskymi schodmi
    V stredu, 31. mája, reprezentovali našu školu štyri športovkyne, ktoré museli zvládnuť 151 schodov k strečnianskému hradu.
    01.06.2017 13:32 | viac »
  • Florbalový turnaj mladších žiakov
    Vo štvrtok, 23. marca, odohrali medzi sebou zápasy vo florbale mladší žiaci. Sily si medzi sebou zmerali piataci, šiestaci a siedmaci. Každá trieda odohrala päť zápasov.
    27.03.2017 15:22 | viac »
  • Gymnastický štvorboj
    Dňa 10. marca 2017 sa žiačky našej školy zúčastnili okresného kola súťaže Gymnastický štvorboj. Súťažilo sa v štyroch disciplínach: akrobacia, lavička, hrazda a preskok.
    20.03.2017 08:46 | viac »
  • Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína
    Dňa 1. februára 2017 sa uskutočnilo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína:

10.02.2017 09:28 | viac »
  • Šachový kráľ Rajca
    Naša žiačka Sárinka Kosperová je tichá, skromná, usilovná a vytrvalá šachistka.
    Jej úspechy vidíme na oceneniach.
    20.12.2016 08:18 | viac »
  • Pytagoriáda - školské kolo
    V týchto dňoch sa aj v našej škole uskutočnilo školské kolo Pytagoriády. Zúčastnilo sa ho viac ako 80 žiakov a mnohým z nich k úspechu chýbal len krôčik. Srdečne blahoželáme tým, ktorí boli najúspešnejší:
    09.12.2016 09:19 | viac »
    Posledný novembrový deň sme sa už tradične zúčastnili medzinárodného online testovania  študentov stredných škôl z anglického jazyka.
    02.12.2016 10:15 | viac »
  • Beh 17. novembra
    Je štvrtok ráno, tretieho novembra. Veľa mladých ľudí zo škôl žilinského okresu sa zišlo v Žiline na Veľkom dieli. V rôznych vekových kategóriách si zmerali navzájom svoje sily v behu v teréne.
    18.11.2016 08:36 | viac »