• Základná škola v Rajeckých Tepliciach usporiadala 5. mája 2017 florbalový turnaj starších žiakov. Na turnaji sa predstavila aj Katolícka spojená škola v Rajci.
    21.06.2017 10:06 | viac »
  • Spojená škola Kráľovnej pokoja v Žiline pod záštitou DŠÚ Žilinskej diecézy usporiadala 16. mája 2017 (utorok) turnaj v stolnom tenise pre žiakov základných škôl v kategóriách starší žiaci a žiačky.
    19.06.2017 11:38 | viac »
  • Centrum voľného času pri Katolíckej spojenej škole v Rajci usporiadalo 29. decembra 2016 (štvrtok) vianočný kalčetový turnaj v priestoroch telocvične školy. Spolu sa zúčastnilo na turnaji 40. žiakov z piatich škôl
    10.01.2017 12:38 | viac »
  • Centrum voľného času pri Katolíckej spojenej škole v Rajci usporiadalo po tretíkrát denný tábor na začiatku letných prázdnin 2015, ktorý prebiehal v priestoroch školy.
    02.09.2015 10:04 | viac »
  • Už po tretíkrát organizovala naša škola letný pobytový tábor.
    Tentokrát sme zavítali do Vysokých Tatier. V týždni od 13. do 17. júla sa našim prechodným domovom stal ranč v tatranskej obci Štôla.
    31.07.2015 11:24 | viac »
  • Spojená škola Kráľovnej pokoja v Žiline pod záštitou DŠÚ Žilinskej diecézy usporiadala 26. mája 2015 (utorok) turnaj v stolnom tenise pre žiakov základných škôl v kategóriách starší žiaci a žiačky. Turnaja sa zúčastnili aj žiaci Katolíckej spojenej školy, ktorí zároveň navštevujú CVČ pri KSŠ v Rajci.
    01.06.2015 11:47 | viac »
  • Keďže túto zimu bolo snehu požehnane, rozhodli sme sa užiť si ho čo najviac a boli sme sa počas jarných prázdnin lyžovať v Čičmanoch.
    Ako dobre nám bolo, si môžete pozrieť na fotografiách.
    28.04.2015 11:16 | viac »
  • Základná škola sv. Dominika Savia vo Zvolene v spolupráci s našim pánom kaplánom Pavlom Gerom usporiadali 12. novembra 2014 florbalový turnaj starších žiakov.
    28.11.2014 09:36 | viac »
  •

Už po druhýkrát organizovala naša škola spolu s CVČ pri KSŠ v dňoch 7. – 11. 7. 2014 týždenný letný tábor v Demänovskej doline. Ubytovali sme sa v peknom prostredí hotela Junior Jasná. O tábor bol medzi žiakmi veľký záujem. Zúčastnilo sa ho 64 našich žiakov.

Počas týchto dní sme sa prešli okolo Vrbického plesa, pozreli sme si krásy Demänovskej jaskyne Slobody. Vlastné sily a obratnosť sme si vyskúšali v Tarzánii na lanovej dráhe. Samozrejme, menšie deti na malej a tie väčšie na veľkej, vo výške 6 metrov nad zemou. Ako malá rozcvička pôsobila prechádzka na neďalekú vyhliadku, z ktorej sme videli široko-ďaleko. Ako rozcvička preto, lebo ďalším bodom v programe bol výstup na Chopok. Nie všetci sme boli schopní vyjsť až na vrchol. Pre niektorých bol vrchol na Chopku – Priehybe, pre iných na Chopku – Lukovej a na samotný vrchol Chopku sa dostalo až 18 najväčších vytrvalcov. Odmenou im nebol len krásny výhľad, ale aj sladká odmena v hoteli.

Počas celého týždňa boli pre nás pripravené aj rôzne iné aktivity a súťaže. Plávali sme v hotelovom bazéne, hrali sa na ihrisku, zatĺkali sme klince do klátu (nielen 90, ale aj 300) – viťaz bol ten, ktorý ich zatĺkol s najmenším počtov úderov. A samozrejme, celý čas bol s nami aj p. kaplán Paľko Gera, ktorý odslúžil sv. omše a pozrieť nás prišiel aj p. kaplán Janko Bittšanský.

Prežili sme spolu krásny týždeň a už teraz sa tešíme na ten budúci.

27.10.2014 14:48 | viac »
  • Centrum voľného času pri Katolíckej spojenej škole v Rajci usporiadalo denný tábor na začiatku letných prázdnin 2014, ktorý prebiehal v priestoroch školy.

Žiaci mohli prísť stráviť voľný čas v termíne od 30. 6. 2014 do 4. 7. 2014 (pondelok – piatok). Počas týždňa mali žiaci k dispozícii telocvičňu, posilňovňu, počítačovú učebňu a školské ihrisko. Oddychová činnosť bola realizovaná formou športových, spoločenských a počítačových hier. Pedagogický dozor a organizáciu tábora zabezpečoval Ing. Juraj Jasenovec. Zúčastnení žiaci takýmto spôsobom aktívne využili voľný čas hneď na začiatku letných prázdnin. V pondelok absolvovalo denný tábor 29 žiakov, v utorok 35 žiakov, v stredu 32 žiakov, vo štvrtok 30 žiakov a v piatok 27 žiakov. Hlavným cieľom činnosti bol telesný a pohybový rozvoj žiakov, podporenie informačnej gramotnosti a voľnočasovými aktivitami prispieť k prevencii pred nepriaznivými vplyvmi dnešného okolia.

Niekoľko fotografií z týchto dní nájdete vo fotoalbume.

Ing. Juraj Jasenovec

27.10.2014 14:46 | viac »