Letný pobytový tábor vo Vysokých Tatrách

Už po tretíkrát organizovala naša škola letný pobytový tábor.

Tentokrát sme zavítali do Vysokých Tatier. V týždni od 13. do 17. júla sa našim prechodným domovom stal ranč v tatranskej obci Štôla.

Počas tohto týždňa sme mali možnosť poprechádzať sa okolo Štrbského plesa, preveriť vlastnú obratnosť a silu na lanovej dráhe či vyskúšať svoju vytrvalosť výstupom na Hrebienok, odtiaľ k Studenovodským vodopádom  až po Reinerovu chatu. Vybláznili sme sa aj v AquaCity Poprad, kde sme sa presvedčili o vlastnej odvahe na tobogánoch alebo sme relaxovali v teplých bazénoch.

Na ranči sme sa povozili na koni, súťažili sme v rôznych športových disciplínach, strieľali zo vzduchovky a absolvovali sme aj nočnú hru.

Na záver každý účastník dostal diplom, na ktorom mal napísanú vlastnosť alebo schopnosť, ktorou počas týždňa najviac očaril prítomných učiteľov.

Týždeň ubehol ako voda a domov sme sa vrátili síce unavení, ale hlavne bohatší o pekné zážitky.

Teší nás veľký záujem o tábor zo strany rodičov a detí našej školy. Tento rok sa tábora zúčastnilo 67 detí. Preto chceme poďakovať rodičom za prejavenú dôveru, ktorú do nás vkladajú nielen počas školského roka, ale aj počas letných prázdnin.