• Zvedaný sloník - divadelné predstavenie

• Žiaci ročníkov 1. - 4. navštívili vo štvrtok 25. 10. divadelné predstavenie Zvedavý slovník, ktoré si pre nich pripravili bábkoherci z Bábkového divadla v Žiline.
            • Paličkovanie

• Žiaci 7. B triedy navštívili v Žiline výstavu prác zhotovených technikou paličkovania. Súčasťou výstavy boli aj tvorivé dielne. Žiaci si tak mohli vyskúšať túto starodávnu a náročnú techniku vlastnými rukami.
            • Erazmus+ a eTwinning

• Súťaž v kreslení a maľovaní na tému: Kultúrne dedičstvo
            • Kníhviazačstvo

• Dňa 18. októbra tretiaci navštívili zaujímavú výstavu v Rosenfeldovom
              paláci v Žiline. Bola to zároveň aj prehliadka knihárskej dielne pani
              Mlichovej, ktorá osobne  po dielni sprevádzala.
            • Milión detí sa modlí ruženec

• Milión detí sa modlí ruženec za jednotu a pokoj vo svete.

• Duchovná obnova učiteľov

• 17. októbra 2018 nás pán kaplán Miško zobral na známe pútnicke miesto Skalka pri Trenčíne.
            • Výstava prídomových záhradkárov v Rajci

• Práce našich žiakov opäť spestrili výstavu záhradkárov, ktorá sa konala v zasadačke MÚ v Rajci.
          • Cezpoľný beh

• Dňa 26. septembra 2018 sa v Žiline, na okraji sídliska Hájik, konala súťaž v cezpoľnom behu. Našu školu reprezentovali Ivona Surová, ktorá skončila na 6. mieste z 24 dievčat. Z chlapcov nás reprezentoval Miroslav Židek, ktorý dobehol z 34 bežcov taktiež na 6. mieste.

• Zber nepotrebnej vlny

• Milé mamy, staré mamy a ostatné šikulky, ak máte doma zvyšky vĺn, môžete ich priniesť alebo poslať ku nám do školy. Rehoľné sestričky z nich budú vyrábať veci potrebné ľuďom v núdzi.
              Ďakujeme.
            • Návšteva Múzea techniky v Ostrave

• Dňa 26. septembra sa žiaci piateho a šiesteho ročníka našej školy zúčastnili exkurzie do ostravského Múzea techniky.