• Biblická olympiáda
    29. 3. 2019 Dekanátne kolo Biblickej olympiády sa uskutočnilo 20. 3. v Pastoračnom centre v Rajci.
  • Krásy a problémy Etiópie
    15. 3. 2019 V stredu 13. marca prišla medzi nás dobrovoľníčka Mariana Lásková, ktorá niekoľko mesiacov prežila v Etiópii.
  • Záhradkári
    15. 3. 2019 Dievčatá Barborka Vanáková a Sofia Martiníková nakreslili krásne výkresy do súťaže, ktorú organizujú záhradkári Slovenska. Majú náš obdiv, pretože práce maľovali vo svojom voľnom čase (po vyučovaní).
  • Biblia očami detí
    15. 3. 2019 Tento rok sme sa opäť začítali do určených tém zo Svätého písma. Čítať, vybrať, vytvoriť si predstavu a ešte ju aj nakresliť – to je úlohou súťaže Biblia očami detí.
  • Bábky v podkroví
    15. 3. 2019 Dňa 14. 3. 2019 štvrtáci navštívili tajomný svet bábok v podkroví Rosenfeldovho paláca.
  • Zimná kalokagatia
    15. 3. 2019          Grécke slovo kalokagatia vyjadruje antický ideál spojenia krásneho tela s ušľachtilým duchom. Rovnaké slovo si za názov pozoruhodného podujatia vybrali aj športoví nadšenci, ktorí pred pár rokmi rozbiehali olympiádu detí a mládeže, na ktorej skombinovali športové súťaženie s vedomostnými a umeleckými súťažami.
  • Prečo a ako učiť vonku - pozvánka na seminár

Do galérie Prečo a ako učiť vonku - pozvánka na seminár boli pridané fotografie.

• ZRNKO - 2% dane
    2. 3. 2019

Milí rodičia a priatelia školy,

Aj tento rok sa môžete slobodne rozhodnúť, komu podarujete 2% z vašich zaplatených daní za rok 2018.

Hoci sa 2% môžu javiť ako zanedbateľná čiastka, práve ona môže mať pre naše deti veľký význam.

Vami poukázané finančné prostriedky v tomto roku budú použité na finančné zabezpečenie školských i mimoškolských aktivít žiakov a študentov Katolíckej spojenej školy v Rajci.

• Triedenie odpadu - prednáška
    1. 3. 2019 Zavítali k nám Priatelia Zeme.
  • Fašiangy v škole
    1. 3. 2019 Záver fašiangového obdobia nám naši deviataci (9. B) spríjemnili pripomenutím tradícií našich predkov.
  • Malý princ - divadelné predstavenie v Trnave
    27. 2. 2019 Divadlo Jána Palárika v Trnave na nás čakalo s predstavením Malý princ.
  • Karneval
    25. 2. 2019 Piatkové popoludnie patrilo deťom z 1. - 4. Školská telocvičňa sa premenila na karnevalovú miestnosť.
  • Fašiangové tradície Rajeckej doliny
    27. 2. 2019 V predvianočnom období, v decembri, si trieda 5. A v rámci vyučovania dejepisu vyrazila na malú exkurziu do neďalekého Fačkova. V tejto malej dedinke si už dávnejšie zriadili Fačkovskú izbu, v ktorej zhromaždili predmety a kroje viažuce sa k ich histórii. Krásu a fungovanie týchto vecí nám sprostredkovala p. Mgr. Miroslava Martinkovičová, vyštudovaná etnologička.
  • Fašiangy - výtvarná súťaž
    22. 2. 2019 V našej Rajeckej doline aj deti a mladí ľudia intenzívne vnímajú tento čas radosti, zábav, masiek, tancov, fašiangových sprievodov a mnohých krásnych zvykov.
  • Ekovýchova inak
    21. 2. 2019 Nezisková organizácia Deti čistej Zeme si  20. februára pre žiakov našej školy pripravila program zameraný na podporu triedenia odpadu a kompostovania
  • Žiacka školská rada
    19. 2. 2019

Aktualizovali sme modul Žiacka školská rada

• Aktualizácia údajov
    Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
  • Lyžiarsky výcvik - Donovaly 2019
    14. 2. 2019

Dávať pozor na 43 detí nie je hračka. Naučiť ich lyžovať nie je jednoduché.

Napriek všetkému sa 43 našich detí 4. februára vybralo na týždenný kurz lyžovania na Donovaly do penziónu Zornička.

• Noc v škole
    4. 2. 2019 Strávili sme neopakovateľnú a jedinečnú noc v škole. My, žiaci a učitelia KSŠ. A hoci to bol len tretí ročník, ohlas tejto akcie medzi deťmi je veľký. Už od septembra sa vypytovali, kedy tá (pre nich) magická noc príde.
  • Testovanie 5-2018 - výsledky
    2. 2. 2019 Testovanie 5-2018 sa uskutočnilo ešte v novembri 2018. Piataci boli testovaní v predmetoch slovenský jazyk a literatúra a v matematike. V týchto dňoch sme obdržali výsledky našej školy, ktoré nás veľmi potešili.
strana: