Chceme žiť v krajšom prostredí

...a nielen v krajšom, ale aj v čistejšom, zdravšom, zelenšom... V takom, kde by sme nielen chodili do cudzej budovy a cudzej triedy a hrali futbal na školskom ihrisku. Chceme chodiť do NAŠEJ školy a sadnúť si na lavičku pod stromom pred školou a čítať knižku, vysadiť tu kvety a pozerať z okna, keď prší, na kúsok NÁŠHO farebného sveta, starať sa o bylinky na záhone a na triednom večierku si navariť z nich čaj... Mať aspoň trochu podiel na tom, že svet je krajší a urobiť ho takým pre všetkých, ktorí tadiaľto prechádzajú alebo tu žijú.

Preto sme sa rozhodli zapojiť do grantového projektu Zelené oázy nadácie Ekopolis. Skúsili sme to s projektom Záhradou do školy, ktorý obsahoval návrh zmeny okolia našej budovy. Chceli by sme tu vysadiť kríky a stromy (aj také, o ktorých niktorí  ani nevedeli, že existujú - a predsa sú naše, nie exotické), vybudovať mobilné hriadky so zeleninou, kvetinami, bylinkami, o ktoré by sme sa starali.

Veľmi sa tešíme, že nás nadácia podporila a bol nám schválený finančný príspevok 4 000 €. Keď k tomu pridáme aj nejaké peniažky od nás a najmä našu snahu, ochotu a kus práce, veríme, že čoskoro bude okolo našej školy naozaj pekná záhrada.

A, aby sme nezabudli, ďakujeme všetkým dobrým ľuďom z nášho okolia, ktorým na tomto projekte zaleží rovnako ako nám.