• Malý princ - divadelné predstavenie v Trnave

• Divadlo Jána Palárika v Trnave na nás čakalo s predstavením Malý princ.
            • Karneval

• Piatkové popoludnie patrilo deťom z 1. - 4. Školská telocvičňa sa premenila na karnevalovú miestnosť.
            • Fašiangové tradície Rajeckej doliny

• V predvianočnom období, v decembri, si trieda 5. A v rámci vyučovania dejepisu vyrazila na malú exkurziu do neďalekého Fačkova. V tejto malej dedinke si už dávnejšie zriadili Fačkovskú izbu, v ktorej zhromaždili predmety a kroje viažuce sa k ich histórii. Krásu a fungovanie týchto vecí nám sprostredkovala p. Mgr. Miroslava Martinkovičová, vyštudovaná etnologička.
          • Fašiangy - výtvarná súťaž

• V našej Rajeckej doline aj deti a mladí ľudia intenzívne vnímajú tento čas radosti, zábav, masiek, tancov, fašiangových sprievodov a mnohých krásnych zvykov.
          • Ekovýchova inak

• Nezisková organizácia Deti čistej Zeme si  20. februára pre žiakov našej školy pripravila program zameraný na podporu triedenia odpadu a kompostovania
          • Lyžiarsky výcvik - Donovaly 2019

• Dávať pozor na 43 detí nie je hračka. Naučiť ich lyžovať nie je jednoduché.

Napriek všetkému sa 43 našich detí 4. februára vybralo na týždenný kurz lyžovania na Donovaly do penziónu Zornička.

• Noc v škole

• Strávili sme neopakovateľnú a jedinečnú noc v škole. My, žiaci a učitelia KSŠ. A hoci to bol len tretí ročník, ohlas tejto akcie medzi deťmi je veľký. Už od septembra sa vypytovali, kedy tá (pre nich) magická noc príde.
          • Testovanie 5-2018 - výsledky

• Testovanie 5-2018 sa uskutočnilo ešte v novembri 2018. Piataci boli testovaní v predmetoch slovenský jazyk a literatúra a v matematike. V týchto dňoch sme obdržali výsledky našej školy, ktoré nás veľmi potešili.