• Program „Školské ovocie“

    • Katolícka spojená škola sa v školskom roku 2015/2016 rozhodla opäť zapojiť do programu „Školské ovocie“ na podporu zdravej životosprávy detí . Deti v slovenských škôlkach a žiaci v základných školách môžu tak konzumovať čerstvé ovocie a zeleninu vypestované v našich podmienkach. Cena dodaného ovocia a zeleniny je hradená 73 % EÚ a 27 % zaplatí žiak/rodič.  Jedna dávka ovocie (do 200g) + ovocná šťava (2dcl) stojí  0, 16 €  (cena, ktorú hradí žiak).

     Do školy bude dodávané ovocie domácej produkcie a ovocné a zeleninové šťavy (lisované ovocie, ktoré nesmie obsahovať pridané cukry a konzervanty).  Ovocie je dodávané podľa sezóny (jablká, hrušky , slivky, broskyne, ...), šťavy - višňová, mrkvová, jablkovo mrkvová, marhuľová, broskyňová, dodávateľ si vyhradzuje právo určenia druhu ovocia na nasledujúci týždeň z dôvodu absolútnej čerstvosti a nezávadnosti.

     Žiaci si budú objednávať školské ovocie u vedúcej školskej jedálne  vo štvrtok a piatok (pred vyučovaním od 7:00 hod. alebo po vyučovaní)  na nasledujúci týždeň, ale môžu si spraviť objednávku aj na dlhší čas. Pri objednávke zároveň za ovocie zaplatia.

     Ovocie bude vydávané vždy  počas veľkej prestávky v priestoroch pri kaplnke.

     Dni výdaja v prvom polroku sú: 23. september, 7. október, 21. október, 4. november, 11. november, 25. november, 9. december, 13. január, 27. január.

     Všetky ďalšie informácie o tomto projekte sa  dozviete na internetovej stránke.