Biblická olympiáda – školské kolo

Symbolicky, vo vyhlásenom Roku Božieho slova, začala opäť školským kolom Biblická olympiáda.

Ešte v prvom polroku tohto školského roka sa 11 žiakov už tradične stretlo v Pastoračnom centre, aby si zmerali sily v naštudovanom texte 3 kníh Svätého písma. Tento rok to bolo Jánovo evanjelium a starozákonné knihy Jonáš a Exodus 1-24.

V rámci troch kôl súťažiaci prechádzali testovou časťou, poznávaním, pomenovávaním obrázkov a dopĺňaním tajničky.

Po druhom kole sme pri jednom stole s pripravenými dobrotami a v spoločnosti pána kaplána vytvorili pekné spoločenstvo.

Po poslednej časti sme nechali našu pani učiteľku Betinskú vyhodnotiť testy, spočítať body a vyhlásiť žiakov, ktorí budú v jednom tíme reprezentovať našu školu v dekanátnom kole.

1. miesto získala Kristínka Cisáriková zo 7. A, 2. miesto patrilo Alžbetke Martinkovičovej z 9. A a tím dopĺňa Sárka Kosperová zo 7. A, ktorá sa umiestnila na 3. mieste. Po malom bodovom rozdiele bude náhradníčkou Monika Bollová z 8. B. Víťazkám blahoželáme a prajeme veľa chuti a sily Ducha svätého do ďalšieho čítania Božieho slova.

Vďaka patrí aj maminkám, ktoré napiekli koláče, pánovi kaplánovi, ktorý nás prišiel povzbudiť a potešiť maličkosťou a, samozrejme, pani učiteľke Betinskej, ktorá to všetko zorganizovala a taktiež ukázala aj svoje kuchárske zručnosti.

Takže to biblické: „Kde sú dvaja alebo traja v mojom mene, tam som aj ja medzi nimi“ sme si tento deň zažili všetci a rozmer súťaženia nebol taký podstatný.

Mgr. Andrea Joneková