Letný týždenný tábor v Demänovskej doline

Už po druhýkrát organizovala naša škola spolu s CVČ pri KSŠ v dňoch 7. – 11. 7. 2014 týždenný letný tábor v Demänovskej doline. Ubytovali sme sa v peknom prostredí hotela Junior Jasná. O tábor bol medzi žiakmi veľký záujem. Zúčastnilo sa ho 64 našich žiakov.

Počas týchto dní sme sa prešli okolo Vrbického plesa, pozreli sme si krásy Demänovskej jaskyne Slobody. Vlastné sily a obratnosť sme si vyskúšali v Tarzánii na lanovej dráhe. Samozrejme, menšie deti na malej a tie väčšie na veľkej, vo výške 6 metrov nad zemou. Ako malá rozcvička pôsobila prechádzka na neďalekú vyhliadku, z ktorej sme videli široko-ďaleko. Ako rozcvička preto, lebo ďalším bodom v programe bol výstup na Chopok. Nie všetci sme boli schopní vyjsť až na vrchol. Pre niektorých bol vrchol na Chopku – Priehybe, pre iných na Chopku – Lukovej a na samotný vrchol Chopku sa dostalo až 18 najväčších vytrvalcov. Odmenou im nebol len krásny výhľad, ale aj sladká odmena v hoteli.

Počas celého týždňa boli pre nás pripravené aj rôzne iné aktivity a súťaže. Plávali sme v hotelovom bazéne, hrali sa na ihrisku, zatĺkali sme klince do klátu (nielen 90, ale aj 300) – viťaz bol ten, ktorý ich zatĺkol s najmenším počtov úderov. A samozrejme, celý čas bol s nami aj p. kaplán Paľko Gera, ktorý odslúžil sv. omše a pozrieť nás prišiel aj p. kaplán Janko Bittšanský.

Prežili sme spolu krásny týždeň a už teraz sa tešíme na ten budúci.