• Riaditeľské voľno 3. 4. 2019

• Dňa 3. 4. 2019 (streda) budú mať ročníky 5. - 8. riaditeľské voľno z dôvodu konania Testovania 9. V tento deň sa ročníky 1. - 4. učia podľa rozvrhu a trieda 7. B sa zúčastní exkurzie do Košíc.
          •  Deň učiteľov
            • Deň učiteľov

• Včerajší deň bol špeciálny nielen sviatkom nás učiteľov, ale aj tým, že vďaka našim deťom sme sa mohli vrátiť do školských lavíc ako žiaci.
          • Čo vieš o hviezdach? - astronomická súťaž

• Astronomický krúžok je na našej škole už dlhé roky obľúbeným krúžkom. Vedie ho naša bývalá kolegyňa, kamarátka a astronomická nadšenkyňa Hanka Veselovská.
            • Biblická olympiáda

• Dekanátne kolo Biblickej olympiády sa uskutočnilo 20. 3. v Pastoračnom centre v Rajci.
            • Krásy a problémy Etiópie

• V stredu 13. marca prišla medzi nás dobrovoľníčka Mariana Lásková, ktorá niekoľko mesiacov prežila v Etiópii.
            • Záhradkári

• Dievčatá Barborka Vanáková a Sofia Martiníková nakreslili krásne výkresy do súťaže, ktorú organizujú záhradkári Slovenska. Majú náš obdiv, pretože práce maľovali vo svojom voľnom čase (po vyučovaní).
            • Biblia očami detí

• Tento rok sme sa opäť začítali do určených tém zo Svätého písma. Čítať, vybrať, vytvoriť si predstavu a ešte ju aj nakresliť – to je úlohou súťaže Biblia očami detí.
            • Bábky v podkroví

• Dňa 14. 3. 2019 štvrtáci navštívili tajomný svet bábok v podkroví Rosenfeldovho paláca.
            • Zimná kalokagatia

•          Grécke slovo kalokagatia vyjadruje antický ideál spojenia krásneho tela s ušľachtilým duchom. Rovnaké slovo si za názov pozoruhodného podujatia vybrali aj športoví nadšenci, ktorí pred pár rokmi rozbiehali olympiádu detí a mládeže, na ktorej skombinovali športové súťaženie s vedomostnými a umeleckými súťažami.
            • ZRNKO - 2% dane

• Milí rodičia a priatelia školy,

Aj tento rok sa môžete slobodne rozhodnúť, komu podarujete 2% z vašich zaplatených daní za rok 2018.

Hoci sa 2% môžu javiť ako zanedbateľná čiastka, práve ona môže mať pre naše deti veľký význam.

Vami poukázané finančné prostriedky v tomto roku budú použité na finančné zabezpečenie školských i mimoškolských aktivít žiakov a študentov Katolíckej spojenej školy v Rajci.

• Triedenie odpadu - prednáška

• Zavítali k nám Priatelia Zeme.
          • Fašiangy v škole

• Záver fašiangového obdobia nám naši deviataci (9. B) spríjemnili pripomenutím tradícií našich predkov.