• Doplnené informácie k nástupu do školy 1.6.2020

• Doplnené informácie k nástupu do školy 1.6.2020

Povinnosti žiakov

3. V pondelok 1. 6. 2020 ráno odovzdá dieťa Vyhlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave, ktoré si môžete stiahnuť na stránke školy.

Vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_o_zdravotnom_stave.docx

Vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_o_zdravotnom_stave.pdf  )

4. Ak žiak vynechá vyučovanie 3 dni po sebe, je rodič povinný priniesť nové vyhlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave.

5. Do budovy deti vchádzajú jednotlivo po dezinfekcii rúk s rúškom na tvári. Prosíme dodržiavať rozostupy.

6. V budove sa prezujú a odídu do svojej triedy podľa pokynov dozoru.  Ak ste si už vzali domov prezuvky, nezabudnite si ich priniesť.

7. Žiak je povinný mať pri sebe 2 rúška (z toho 1 zabalené v hygienickom balení) a papierové jednorazové vreckovky.

Počas vyučovania žiak rúško nemusí mať na tvári, všade v ostatných vnútorných priestoroch školy je povinný rúško nosiť.

Žiaci nesmú nadväzovať kontakt so žiakmi z iných skupín, príp. tried.

8. Ročníky 1. – 4. môžu prísť do školy v čase od 7:30 – 7:50 hod.

V pondelok 1. 6. 2020 sa bude zisťovať záujem o ranný  ŠKD.

9. Žiaci 5. ročníka prídu do školy v čase od 7:50 – 8:00 hod.

10. Vyučovanie žiakov 1. – 4. ročníka bude prebiehať podľa doterajšieho rozvrhu, prípadné úpravy sú v kompetencii triedneho učiteľa.

Trieda

Koniec vyučovania

Obed

1.A 1.skupina

11:00 - 11:20

1.A 2.skupina

11:00 - 11:20

11:20 - 11:40

11:20 - 11:40

11:40 - 12:00

11:40 - 12:00

12:00 alebo 12:20

12:00 - 12:20

12:20 alebo 12:00

12:20 - 12:40

5.A, 5.B sa budú striedať v týždňových cykloch (Vyučovanie do 12:00 v týždni od 1.6.2020 bude mať 5.A).

Žiaci, ktorí sa neprihlásili na obedy ani do ŠKD, pôjdu hneď po vyučovaní domov, nezdržiavajú sa v budove ani v areáli školy.

Žiaci, ktorí sa prihlásili na obedy pôjdu na obed s vyučujúcim po skončení vyučovania.

11. ŠKD bude otvorený do 15:30 hod. Dieťa ho môže opustiť buď samo (s písomným súhlasom rodiča), alebo si poň prídu rodičia. Na dverách budovy budú zverejnené telefónne čísla, na ktoré rodič zavolá a vychovávateľka následne dieťa pustí z ŠKD.

12. Vyučovanie piatakov bude prebiehať blokovo podľa nasledujúceho rozvrhu:

1. blok

2. blok

1. blok

BIO/GEG

THD

THD

TSV

Na obed pôjdu s vyučujúcim po skončení vyučovania.

13. Na obed sa bude chodiť podľa stanoveného harmonogramu (viď bod 10), aby sa dodržali hygienické nariadenia (aby sa deti nemiešali v skupinách a nebolo ich v jedálni nad stanovený počet).

14. Do priestorov školskej jedálne rodič ani iný príbuzný nesmie vstúpiť.

15. Dezinfekčné prostriedky zabezpečí škola.

16. Počas vyučovania v mesiaci jún si deti preopakujú a utvrdia učivo, ktoré sa preberalo dištančne, žiaci počas tohto obdobia nebudú hodnotení známkou. Hodnotiť sa bude len slovne.

17. Online vzdelávanie pre ročníky 1. – 5. končí, materiály a úlohy pre deti, ktoré nenastúpia do školy v mesiaci jún,  budú posielané cez edupage.

• Možnosť vyzdvihnúť si Vyhlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave pre žiakov 1. až 5. ročníka

• Pre tých čo nemajú možnosť si vytlačiť vyhlásenie, bude 27. - 29. 5. 2020 vždy od 8:00 do 17:00 možné si vyzdvihnúť Vyhlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave pre žiakov 1. až 5. ročníka. Vyhlásenia sú v budove školy pri dverách položené na lavici.
          • Nie len teoreticky ! (2. B)

• Žiaci 2. B triedy v rámci prvouky robili doma pokus s klíčením semienok v rôznych podmienkach.